Co zamiast zasłonek? Na przykład plisy

Co zamiast zasłonek? Na przykład plisy

Coraz chętniej odchodzimy od normalnych zasłonek, wybierając bardziej oryginalne akcesoria okienne, czyli plisy lub rolety. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, bo ich zalety obejmują nie tylko interesujący design – są bowiem komfortowe i wytrzymałe, a właściciele zasłon docenią także fakt, iż nie trzeba wkładać ich do pralki. Plisy możemy nabyć w wielu odmianach, przez co każdy znajdzie coś dla siebie. Jak więc je wybierać? Co sprawdzić, aby wybór był dobry?

Poradnik dla szukających plis

Jak łatwo się domyślić, przy wyborze plis w szczególności warto zwrócić uwagę na ich rozmiar. Muszą być w stu procentach dostosowane do kształtu konkretnego okna, co szczęśliwie nie przysporzy nam większych trudności. Na rynku dostępne są różne rozmiary oraz formy plis, przez co dopasujemy je także do oryginalnych okien. Pamiętajmy również, że na poddasze trzeba wybierać plisy z grubszej tkaniny. Pozwoli to nam na uchronienie wnętrza przed dużym nasłonecznieniem.

Plisy – i co poza nimi?

Plisy to nie jedyne akcesoria okienne, które obecnie dostępne są na rynku. Zwolennicy nietypowych rozwiązań powinni sprawdzić również pozostałe, tak samo interesujące produkty. Godne uwagi są oprócz tego rolety rzymskie, które przywodzą na myśl plisy. Świetnie chronią przed światłem i niechcianymi spojrzeniami, stając się przy tym ciekawą dekoracją danego mieszkania. Chociaż na polskim rynku znajdziemy je od paru lat, już zdobyły sporo miłośników.