Ceny podłóg drewnianych

Ceny podłóg drewnianych

więcej

Podłogi drewniane, mimo, że od dawna na sklepowych półkach można znaleźć wiele ciekawych opcji, stale cieszą się ogromnym uznaniem. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – nie tylko doskonale wyglądają, ale są też bardzo wygodne i wytrzymałe. Cena podłóg drewnianych jest wprawdzie wyższa, od innego typu podłóg, ale warto pamiętać, że, prawidłowo konserwowane, posłużą naszej rodzinie przez kilka pokoleń.

Ceny podłóg drewnianych – czy naprawdę są tak wysokie?

Ceny metra kwadratowego parkietu drewnianego zaczynają się już od około stu złotych. Nie należy jednak zapominać, że to tylko cena podłóg drewnianych z gatunków takich, jak sosna – kiedy zależy nam bardziej wytrzymałym parkiecie, powinniśmy wziąć pod uwagę wydatek rzędu około tysiąca złotych za metr kwadratowy.

Co kształtuje cenę podłóg drewnianych?

Trudno bezbłędnie stwierdzić, ile trzeba wydać na podłogi drewniane – cena zależy bowiem od wielu czynników. W największym stopniu wpływa na nią z pewnością gatunek drewna, który posłużył do ich zrobienia. Najwięcej kosztują parkiety z egzotycznych gatunków – mahoń, meranti czy jatoba wykazują bowiem dużą odporność na ścieranie i działanie wody.

Cena podłóg drewnianych nie jest niska – a zatem warto o nie zadbać

Możemy sprawić, że parkiet drewniany wytrzyma dłużej, wykonując właściwe prace konserwacyjne. Nie powinniśmy szukać tu oszczędności – cena podłóg drewnianych nie należy przecież do najniższych, a wybierając odpowiednie preparaty sprawimy, że posadzka posłuży także następnym pokoleniom.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]