Zabieg mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji

Posiadanie promiennej i zdrowej cery jest bardzo ważne dla każdej kobiety. W staraniach o jej osiągnięcie z pewnością pomoże mikrodermabrazja – zabieg o działaniu zbliżonym do peelingu mechanicznego. Efektywnie oczyszcza skórę i pobudza ją do regeneracji.

Dlaczego warto stosować mikrodermabrazję?

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu warstw naskórka aż do pożądanego poziomu. Tak dogłębny peeling dokładnie oczyszcza twarz, pomagając cerze stać się zdrowszą i bardziej promienną. Mikrodermabrazja efektywnie zwalcza łojotok i trądzik. Jest też wielką pomocą w walce z przebarwieniami oraz płytkimi zmarszczkami. Poddać się jej powinny jednak nie tylko osoby, które zmagają się z tymi problemami – zabieg odżywia skórę twarzy i pobudza jej krążenie.

Jaki rodzaj mikrodermabrazji wybrać dla swojej skóry?

Jeśli dobrze znasz swoją skórę i jej potrzeby, na pewno wybierzesz najlepszy dla Ciebie zabieg. Dermatolodzy wyróżniają bowiem trzy rodzaje mikrodermabrazji. Korundową – najsilniejszą – polecaną osobom zmagającym się z dużym trądzikiem lub przebarwieniami. Diamentową – najbardziej optymalną dla osób, które posiadają wrażliwą i alergiczną cerę oraz tlenową – oczyszcza ona cerę za pomocą tlenu i soli fizjologicznej, zapewniając jej dogłębną regenerację.