Zabieg depilacji laserowej – Lublin

Zabieg depilacji laserowej – Lublin

Depilacja laserowa już od wielu lat cieszy się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Wpływa na to kilka czynników. Po pierwsze, daje trwałe efekty – po kilku sesjach dana partia ciała pozostaje gładka nawet przez kilka lat. Pozbędziemy się wrastających pod skórę włosków po nieprzyjemnej depilacji depilatorem, co jest problemem wielu kobiet, które golą się maszynką. Po drugie, w przeciwieństwie do depilacji woskiem, jest zupełnie bezbolesna.

W czym tkwi siła depilacji laserowej?

Aby uzyskać zadowalające rezultaty po depilacji potrzebne jest wykonanie kilku zabiegów. Zazwyczaj ich liczba waha się między 3 a 5. Ilość powtarzanych sesji zależy od cyklu wzrostu włosów u konkretnej osoby oraz ich grubości. Już po pierwszym zabiegu nie odrasta już ⅓ owłosienia w poddanym depilacji miejscu. Siła tego rodzaju zabiegu tkwi również w tym, że nie powoduje uszkodzeń skóry. Laser działa na warstwę powierzchniową skóry, nie wpływając na głębsze warstwy tkanki.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania depilacji laserowej?

Czynnikami dyskwalifikującymi są, poza skaleczeniami, takie choroby jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka oraz występująca u niektórych osób duże przewrażliwienie skóry na światło często łączące się z zażywaniem leków światłouczulających. Od depilacji laserowej powinny również powstrzymać się kobiety w ciąży a także osoby z tendencją do przebarwień skóry.