Porozmawiajmy o… makijażu permanentnym

Porozmawiajmy o… makijażu permanentnym

Makijaż permanentny to mało inwazyjny zabieg kosmetyczny, który polega na wstrzyknięciu pod skórę barwników roślinnych. W praktyce jest to technika przypominająca tatuaż. Odróżnia się od niego jedynie używanymi pigmentami oraz głębokością ich podania.

Makijaż permanentny – co to dokładnie jest

Kobiety najczęściej decydują się na makijaż permanentny brwi, ust i oczu. To zabieg, którego efekty pozostają przez dłuższy okres czasu i mają one duży wpływ na to, jak wygląda nasza twarz. Z tego powodu makijaż permanentny polega zazwyczaj tylko na subtelnej korekcie wyglądu. W przypadku makijażu oczu, kobiety robią sobie linie na dolnych oraz górnych powiekach. Zabieg na brwiach polega na podkreśleniu kształtu i uzupełnieniu brwi. W zabiegu na ustach podkreśla się ich kontur i nieznacznie się je powiększa, jednak niektóre panie decydują się także na wypełnienie całych ust pigmentem.

Upewnij się, że możesz zrobić sobie makijaż permanentny

Z powodu trwałych rezultatów makijażu permanentnego i jego znaczących kosztów, trzeba dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji. Przede wszystkim musimy upewnić się, czy nie jesteśmy w grupie osób, u których makijaż permanentny jest przeciwwskazany. Są to w pierwszej kolejności chorzy na cukrzycę, kobiety w ciąży oraz osoby przechodzące infekcje. Oprócz tego na makijażu permanentnym lepiej nie oszczędzać. Wybierzmy osobę z doświadczeniem, rzetelną i dbającą o higienę pracy. Nie zapominajmy o tym, że mimo wszystko jest to zabieg, który może wpłynąć nie tylko na naszą urodę, ale także na stan naszego zdrowia.

Katleja Day Spa
ul. Grzegórzecka 73A/LU7
31-559 Kraków

Mob.: 606 876 166
E-mail: [email protected]