Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Warsztaty kulinarne dla dzieci – dlaczego warto?

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak dobrej oferty kursu gotowania dla dzieci!

Dzieci kochają asystować nam w kuchni – wybierać i przynosić składniki czy przystrajać ciastka. Chcesz rozwijać zapał kulinarny Twojej pociechy? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w przedziale wiekowym od 6-10 lat. Podczas kursu dzieci nie tylko zyskują praktyczne umiejętności, ale przede wszystkim rozwijają swoją kreatywność oraz uczą się samodzielności. A po prostu kapitalnie się bawią. Nauka nieskomplikowanych przepisów, wybieranie i mieszanie składników i komponowanie ulubionych smaków – to wszystko powoduje, że dzieci z zapałem gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają także zasady, jakich należy przestrzegać w kuchni, co w wysokim stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą też brać udział rodzice, w związku z tym jest to znakomita okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co ugotowały.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Warsztaty prowadzone są przez 3 godziny i organizowane są w Krakowie. W czasie warsztatów dzieci przygotowują danie główne oraz deser. Młodzi entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – przyrządzić pyszny makaron na słono bądź słodko, ewentualnie spróbować swoich sił w pieczeniu aromatycznej, przystrojonej świeżymi dodatkami pizzy. W czasie warsztatów dzieci przygotowują także smaczny deser – mus z polewą oraz mascarpone. Lekcja poprzez zabawę to doskonały sposób na spożytkowanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych posiłków niesie pociechom dużo szczęścia. Nawet najbardziej niesforne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w pieczeniu znakomitej pizzy czy ozdabianiu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są nadzorowany przez profesjonalnego szefa kuchni, który posiada wieloletnią praktykę i doskonałe podejście do dzieci.

Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]