Foremki do pierników

Foremki do pierników

Wypiek ciast jest zarówno modą, jak i tradycją. Nie sposób sobie wyobrazić Wigilię bez pierniczków albo, tak modne ostatnio kinder bale bez muffinek. Do wyrobu jednych i drugich rodzajów wypieków używa się foremek: metalowych, teflonowych albo coraz bardziej popularnych silikonów.

Foremki do ciastek

Niedawno serca Polek podbiły babeczki. Na pikantnie, na słodko, z nadzieniem, bez – są bardzo szybkie w przygotowaniu i wyśmienicie smakują. Do wypiekania babeczek coraz częściej wykorzystuje się silikonowe foremki. Silikonowe foremki do ciast i muffinek nęcą kolorystyką i wymyślnymi formami. Są trwałe, łatwe w pielęgnacji, odporne na wysokie i niskie temperatury. Nie chłoną woni i same są bezwonne. Dodatkowo silikonowe foremki do ciastek są elastyczne można je zwijać, zginać, odrobinę się rozciągają, po czym zawsze wracają do pierwotnej formy. Dlatego też, są łatwe w przechowywaniu.

Metalowe foremki do pierniczków ciągle niezastąpione w okresie bożonarodzeniowym

O ile silikonowe foremki do ciast z powodzeniem eliminują z kuchni wiekowe, metalowe „blachy”, o tyle ciężko sobie wyobrazić bożonarodzeniowe wypiekanie ozdób bez metalowych foremek do pierniczków. Różnorodne w kształtach, precyzyjne i łatwe w użyciu, są tradycyjnym narzędziem kuchennym dla wielu Polek. Metalowe foremki do pierniczków są ogólnie osiągalne i tanie – kosztują nie wiele ok. 3 zł za sztukę. Szczególnie w czasie przed świętami Bożego Narodzenia bezwarunkowo królują w kuchni .