Poznaj tajniki high speed design

Poznaj tajniki high speed design

Kompatybilność elektromagnetyczna jest naprawdę ważna dla wszystkich urządzeń elektronicznych. Znaczy ona, iż konkretny system może działać w sąsiedztwie pozostałych, nie powodując przy tym zaburzeń ich pracy i nie będąc wrażliwym na zakłócenia, które one emitują. Kompatybilność elektromagnetyczną testuje się w specjalistycznych placówkach, zaś rezultaty takich testów pomagają zarządzić niezbędne modyfikacje. Podobnych problemów możemy jednak ustrzec się właściwie tworząc urządzenie pod kątem EMC. W tym celu wszak niezbędne będą odpowiednie umiejętności, a te możemy zdobyć podczas rozmaitych kursów – między innymi high speed design.

Na czym opiera się high speed design?

W języku informatyki high speed design to projektowanie płytek PCB dla szybkich magistral. Takie układy, jak wiemy, są szczególnie wrażliwe dla zakłócenie wytwarzane przez pozostałe, a poza tym istnieje prawdopodobieństwo, że będą również same je wytwarzać. Z tego powodu tak ważne jest to, by projektujący je elektronicy pracowali zgodnie z założeniami EMC, które poznają na fachowych szkoleniach – odbywają się one między innymi w Krakowie.

High speed design – jak opanować?

W czasie takich kursów opisywane są wszelkie tematy wiążące się z kompatybilnością elektromagnetyczną układów PCB w szybkich magistralach. Uczestnicy uczą się, jak terminacja i prowadzenie ścieżek rzutują na EMC oraz siłę sygnału, jaka ilość warstw będzie optymalna i jak ustrzec się błędów przy wytyczaniu ścieżek. Kursanci takich szkoleń powinni posiadać podstawową wiedzę technologiczną, a ich inicjatorzy dostarczają wszystkie wymagania pomoce naukowe. Po ukończeniu szkolenia kursanci zdobywają zaś dyplom potwierdzający zdobytą w jego czasie wiedzę.