Kiedy można sięgnąć po impregnat hydrofobowy?

Kiedy można sięgnąć po impregnat hydrofobowy?

Bardzo często staramy się zabezpieczyć określone przedmioty przed zabrudzeniem lub wodą. Służą temu celowi rozmaite impregnaty hydrofobowe.

Impregnat hydrofobowy – nowa metoda walki z wilgocią

Rozwój nowych technologii spowodował, że pojawiły się nowatorskie sposoby ochrony najróżniejszych tworzyw przed wpływem wody, w rezultacie czego w sklepach ukazały się impregnaty hydrofobowe. Sposoby ich wykorzystania są naprawdę szerokie, a ilość tworzyw, które można nimi pokryć, jest bardzo duża. Znajdują się pośród nich przeróżne tkaniny, przedmioty zrobione ze szkła lub z metalu i drewno. Zabezpieczając rozmaite przedmioty przed wpływem wody zdecydowanie zwiększamy ich żywotność. Jest to naprawdę ważne w przypadku metalowych przedmiotów, które pod wpływem wilgoci błyskawicznie pokrywają się rdzą. Tymczasem pokryte impregnatem hydrofobowym powierzchnie zrobione ze szkła nabierają szczególnej właściwości, którą jest zdolność ich samooczyszczania się.

Z jakiego powodu warto wybrać impregnat hydrofobowy?

Impregnaty hydrofobowe mają nadzwyczaj szerokie zastosowanie. Bardzo chętnie stosują je producenci odzieży i obuwia sportowego. Już na etapie produkcji obuwie i odzież chroni się przed wilgocią właśnie tego rodzaju impregnatami. Chętnie kupują je osoby, które często wybierają aktywny wypoczynek na łonie przyrody. Impregnaty hydrofobowe mają jeszcze jedną istotną cechę – chronią nie tylko przed wilgocią, ale też przed tłustymi zabrudzeniami. Substancje te ochraniają najróżniejsze tkaniny przed zabrudzeniami z czerwonego wina, kawy i soku, przy czym w żaden sposób nie wpływają na właściwości, którymi cechuje się zabezpieczany nimi obiekt. Równocześnie nie wpływają na ludzki organizm, ponieważ są całkowicie bezpieczne. Powleczone nimi podłoże zachowuje właściwości oddychające, co ma szczególnie wielkie znaczenie w wypadku wykorzystania impregnatu hydrofobowego do zabezpieczania tkanin.