Zespół wesele

Zespół wesele

Mimo przemian na scenie muzycznej i coraz większego uznania dla dj’ów, którzy rozkręcają współczesne imprezy, wesela charakteryzują się przywiązaniem do polskiej tradycji. Zespoły weselne zapewne nigdy nie przestaną być modne. Ponadto, zespoły weselne mają tak zajęte kalendarze, co sugeruje ogromny popyt na ich usługi. Energiczne, dobrze wszystkim znane piosenki, to element, którego na weselach nie powinno zabraknąć.

Które zespoły na wesele są najczęściej wybierane przez nowożeńców?

Zespoły na wesela, w skład których wchodzi trzech sędziwych panów, siedzących częściej przy stole niż na scenie i pani z wokalem pozostawiającym wiele do życzenia – to już przeszłość. Młoda para, chcąc zapewnić swoim gościom szaloną zabawę do białego rana, wybierają zespół charakteryzujący się wysokim poziomem. Repertuar proponowany przez zespół weselny również ma znaczenie. Biorąc pod uwagę, że na weselu znajdzie się kilka pokoleń, para młoda najchętniej wybiera zespoły weselne mające w swoim repertuarze covery ponadczasowych piosenek.

Czy zespół na wesele gra wyłącznie na uroczystościach weselnych?

Nie jest tajemnicą, że zawód muzyka, to ciężki kawałek chleba. Konkurencja na rynku stale wzrasta, a pojawienie się na szczycie list przebojów nie każdemu jest pisane. Współczesne zespoły weselne, to zazwyczaj grupa znajomych muzyków, którzy szukają sposobu na pokazanie się szerszej publiczności, dodatkowo zarabiając parę groszy. Oferty zespołów weselnych bardzo często sięgają poza same uroczystości weselne.