Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Wycieczki dla aktywnych – urlop dla każdego, kto lubi działać

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktywnych wyprawach? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Wyróżnia się dwa typy ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy w każdy dzień urlopu muszą zrobić coś spektakularnego, czego dotąd nie doznali. Właśnie dla tych ostatnich agencje turystyczne szykują nietuzinkowe oferty wypraw dla aktywnych.

Okazja na zawiązanie długoterminowych znajomości – aktywne wyprawy

Wyprawy dla aktywnych to pieczołowicie przygotowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które pragną poznać przeróżne regiony świata oraz naszej ojczyzny z całkowicie nowej perspektywy. Scenariusz takich wypraw jest naładowany niesamowitymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie doświadczy z pozycji komfortowego fotela na balkonie wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to także doskonała szansa, by zdobyć dodatkowe umiejętności, ponieważ częstokroć łączy się ze instruktażami nieodzownymi do poznania reguł przeżycia na określonym obszarze. Podczas wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się korzystania z raków i czekana czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się podstawy survivalu, jak również tego, jak postępować w groźnych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. w razie zejścia lawiny. Należy także wspomnieć, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi zaufania i kooperacji z innymi członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko góry w Europie – na wyprawach dla aktywnych zwiedzisz odległe rejony

Najatrakcyjniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się świetną wytrzymałością fizyczną, to najczęściej wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery główne szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz oraz Babią Górę. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i zwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Katanię, Palermo oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla niedoświadczonych turystów – bez trudu dadzą sobie rade również w czasie wyprawy do Nepalu czy do Namibii.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]