Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Szukasz aktualnej oferty wyprawy w Alpy? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Polscy pasjonaci gór, którzy znają już dogłębnie wszelkie trasy w w Karpatach, w Sudetach czy w Górach Świętokrzyskich, nierzadko zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i przeglądają propozycje eskapad w inne europejskie góry. Szereg z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Najistotniejsze informacje o Alpach

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim w Europie, którego obszar obejmuje kilka europejskich państw, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne szczyty, o których zdobyciu fantazjują wspinacze z całego globu, to np. Nordend – 4609 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses lub Piz Badile. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Do kogo kierowane są oferty wypraw w Alpy

Jakie wyprawy w Alpy oferują rodzimi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest kilka ciekawych ofert skierowanych do pasjonatów gór o różnym stopniu zaawansowania. Osoby, które nie miały przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz mogą pochwalić się optymalną wydolnością fizyczną i nabyły już należyte umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei do osób zaawansowanych kierowane są wypady na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi zwłaszcza część szkoleniowa, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Największym plusem takich wypraw jest to, że prowadzone są w małych, zazwyczaj siedmioosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z uczestników może liczyć na wnikliwą uwagę opiekunów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, niosącym dumę z przezwyciężania osobistych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]