Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

szkoła tenisa dla dzieci

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, ale nie wszystkie dzieci lubią się dużo ruszać. Wskazanym byłoby pomyśleć nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie czasu wolnego i zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można rozpocząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, usamodzielnienia, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do treningu. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość wyboru idealnej rakiety.. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne wykorzystanie profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo istotną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który profesjonalnie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Przydatne są też treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dziecka, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że mistrzowie zaczynali naprawdę wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, dlatego na pierwsze zajęcia mogą uczęszczać już czterolatki. Dylematem, który nierzadko pojawia się na początku jest kwestia: trenować się samodzielnie lub grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. dzieci poznają nowe osoby, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji oraz rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]