Spływ kajakowy na Dunajcu – przepis na udany wypad w góry

Spływ kajakowy na Dunajcu – przepis na udany wypad w góry

Spływ kajakowy Dunajcem to doskonała forma zagospodarowania wolnego czasu, którą docenią wszyscy entuzjaści aktywnego wypoczynku. Spływ kajakowy na Dunajcu na odcinku Sromowce Niżne-Szczawnica gwarantuje niezapomniane emocje i dużą dawkę adrenaliny. Oferta jest przeznaczona dla różnych grup turystów – zarówno rodzin, osób indywidualnych, jak i korporacji, które chcą zorganizować integrację dla zatrudnionych zespołów. Planujesz podróż w góry i na trasie wyprawy leży Zakopane? Spływ po Dunajcu to atrakcja, jakiej nie powinieneś przegapić.

Czy warto wybrać się na spływ kajakowy na Dunajcu?

Dunajec to rzeka, która gwarantuje idealne warunki do uprawiania kajakarstwa, a rozwinięta baza turystyczna będąca w pobliżu powoduje, że spływ Dunajcem staje się niezwykle atrakcyjną odmianą spędzania wolnego czasu. W rzece występują też rozmaite gatunki ryb, które można dostrzec w czasie spływu, a przepiękne krajobrazy zapierają dech w piersiach. Spływ wiedzie przez Pieniński Park Narodowy, co umożliwia obserwację dzikiej przyrody w z bliska. Żeby wziąć udział w spływie, konieczne jest stosowne przeszkolenie oraz podpisanie regulaminu wypożyczalni. Pontonami sterują doświadczeni instruktorzy, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników.

Spływ na Dunajcu – odpoczynek w Pieninach

Organizator spływów kajakowych po Dunajcu proponuje klientom do wyboru trzy pakiety – Comfort, Basic oraz Active. Turyści mają zagwarantowane pełne wyposażenie – gumowe kajaki Gumotex Palava bądź polietylenowe kajaki turystyczne Aquarius Tram, kamizelki, wiosła, kaski i szczelne opakowania. Ze sobą trzeba zabrać ręcznik, spodenki oraz koszulkę do przebrania, a także sportowe obuwie. Ponadto przy pakiecie Comfort zapewniony jest transport busem ze Szczawnicy.