Rafting na Dunajcu – bardziej emocjonujący niż kajaki

Rafting na Dunajcu – bardziej emocjonujący niż kajaki

Wypoczynek na rzekach kojarzymy najczęściej ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży, który jest w naszym kraju znany od ponad wieku i nadal znajduje nowych miłośników. W ostatnich kilku latach doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on dużo większe emocje od spływu kajakiem, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami niedostępnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, zyskana przykładowo w kanadyjce albo kajaku. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wycieczek. Żeby bez przeszkód poradzić sobie z bystrym nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i cenić sobie aktywne, także nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak przepiękne widoki. Spływ Dunajcem to świetna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej przyciągających krajobrazowo rejonów Polski, a nawet całej Europy. Rafting na Dunajcu to także znakomita alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ szlak bogaty w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.