Paintball

Paintball

Jeśli sprawia Ci przyjemność aktywne spędzanie czasu, szukasz nowych, emocjonujących doświadczeń to paintball jest stworzony dla Ciebie! Paintball zalicza się do gier zespołowych i polega na pozorowanej walce, z wykorzystaniem bezpiecznej broni jaką jest marker. W trakcie gry, marker wyrzuca kulki wypełnione farbą. Celem gry jest trafienie przeciwnika, dlatego też każdy gracz który zostanie trafiony przez kulkę, zostaje wykluczony z gry. Jest to całkowicie bezpieczny sport, który pozwala graczom na uwolnienie znacznych ilości adrenaliny poprawia również umiejętność pracy w zespole.

Początki gry w paintball

Początki tego sportu sięgają lat 50-tych XX w. W tym czasie służby leśne w USA używały sprzęt tego rodzaju do znaczenia drzew z większych odległości. Ta sama technika była używana do znakowania zwierząt. Idea zorganizowania bezkrwawej rozrywki narodziła się dopiero w 1981 roku, na potrzeby której zostały wykorzystane pistolety służące do wcześniej wspomnianych celów. Pierwotnie sport ten nazywał się „Survival” lecz w niedługim czasie przyjęła się , obecna po dziś dzień charakterystyczna nazwa Paintball.

Jakie są odmiany paintballa?

Można wyróżnić wiele rodzajów gry: zazwyczaj zwycięzcą zostaje drużyna, której udało się osiągnąć cel wyznaczony na podstawie ustalonego scenariusza. Przeważnie jest to zdobycie flagi przeciwnika, wyeliminowanie reszty zawodników, osiągnięcie wyznaczonego punktu w ustalonym czasie itp. Gry odbywają się w zamkniętym pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu. Wśród odmian paintballu wyróżnia się najczęściej: speedball i woodsball.