Lekcja biologii na żywo

Lekcja biologii na żywo

Jeśli Twoje dziecko nie jest usatysfakcjonowane ze sposobu prowadzenia lekcji w szkole, a biologia jest jego pasją, zajrzyj do oferty lekcji przyrody przeprowadzanych na żywo. Bez względu na wiek, każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno uczniowie podstawówek oraz gimnazjów, jak i starsi miłośnicy przyrody.

Lekcja biologii na żywo – czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Dla każdego doświadczonego nauczyciela nauka poprzez działanie jest podstawą do uzyskiwania pozytywnych efektów kształcenia. Atrakcyjność takich zajęć sprawia, że przekazywane w ten sposób wiadomości pozostają w pamięci na dłużej. Szczególnie jest to przydatne gdy mamy do czynienia z przedmiotami przyrodniczymi. Lekcje biologii na żywo w większym stopniu pobudzają zmysły. Uczestnicy poprzez dotyk, węch mogą poznawać otaczający świat. Takich doznań dzieci nie mogą doświadczyć na tradycyjnych szkolnych zajęciach. Empiryczne doznania uaktywniają większe partie mózgu, pozostawiając trwalsze wspomnienia. Skłaniać to może do głębszych refleksji. A to jest głównym zadaniem nauki, by nie opanowywać jedynie suchych faktów , ale zmierzać do zrozumienia przebiegu procesów, ich przyczyn i skutków.

Lekcje przyrody na żywo dają możliwość aktywnego uczestnictwa w przebiegu całych zajęć. Rozwijają zdolności interpersonalne, jak i wyrażania własnych poglądów. Właśnie takie ćwiczenia, dają możliwość rozwoju prawdziwym pasjonatom, którzy mogą przyczynić się do rozwoju nauki.