Imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne

Zarządzanie grupą ludzi wymaga wielu umiejętności: planowania, interpersonalnych, a także dużej wyobraźni. Aby zespół współpracowników był efektywny musi być zgrany i umiejętnie współpracować nie tylko pod presją stresu ale i czasu. Idealnym wyjściem może okazać się próba zgrania pracowników podczas imprezy integracyjnej. To moment, w którym w swobodnej atmosferze, pracownicy nawiążą bliższe znajomości i podjąć razem inne formy aktywności. Psychoterapeuci dowodzą również, że takie zabiegi mogą załagodzić konflikty, które mogą eskalować w napiętej biurowej atmosferze.

Jak zintegrować zespół pracowników podczas imprezy integracyjnej

Zarządzając pracownikami każdego dnia obserwujesz wysiłek, jaki podejmują oni, aby dopełnić swoich obowiązków. Zdarza się, że widzisz sytuacje pełne napięcia. Oczywiście, nie jesteś Bogiem, aby móc zapobiec im wszystkim, ale możesz pomóc im inaczej – organizując imprezę integracyjną. To świetna okazja do zrzucenia z siebie ciężaru związanego z codziennymi obowiązkami i w przyszłości kreatywniej kierować grupą.

Różne rodzaje imprez integracyjnych

Po przemyśleniu sprawy, doszedłeś do wniosku, że impreza integracyjna pomoże firmie osiągnąć sukces. Dostrzegasz faktyczne profity wynikające z integracji swojego firmy podczas wspólnej zabawy. Słyszałeś też od przyjaciela, że brał udział w takim wydarzeniu, i że była to impreza w klimacie lat 70-tych. Chciałbyś zaproponować swoim podwładnym coś podobnego, ale z nieoficjalnych źródeł wiesz, że preferują bardziej aktywne sposoby spędzania wolnego czasu. Wtedy, warto sprawdzić dokładniej , jakiej aktywności podczas imprezy integracyjnej oczekują. Przeprowadź mini wywiady lub zaproponuj debatę. Wtedy dowiesz się, czy preferują kurs tańca czy skoki na bungee. Możesz też skorzystać z doświadczenia organizacyjnego firmy specjalizującej się w tego typu wydarzeniach.