Grillowanie – pomysł na spotkania z bliskimi

Grillowanie – pomysł na spotkania z bliskimi

Imprezy przy grillu to dziś naprawdę rozpowszechniona metoda na spędzanie wolnego czasu w gronie przyjaciół lub rodziny. Na imprezach przy grillu najczęściej poprzestajemy na pieczeniu kiełbaski, sporadycznie też szaszłyków. Tymczasem za pomocą grilla przygotujemy znacznie więcej smacznych potraw!

Grillowanie – akcesoria i dodatki

Nie da się oczywiście grillować bez grilla. Na sklepowych półkach mamy naprawdę duży wybór tego rodzaju urządzeń. Zależnie od ilości pieniędzy, które planujemy przeznaczyć na grilla, możemy zakupić grille elektryczne, węglowe lub gazowe. Naprawdę często kupowane są węglowe. Ich plusem jest bez wątpienia atrakcyjna cena. Do tego, by przygotowywać na nich aromatyczne dania, nie jest wymagany ani dostęp do prądu ani butla z gazem. Natomiast bez względu na to, który rodzaj grilla się wybierzemy, potrzebne nam będą również inne akcesoria: zrobione z aluminium tacki, rozmaitej wielkości szczypce oraz kosze , w których grillować można ryby. Wytrzymałość tego urządzenia wydłuża jego właściwa konserwacja, dlatego wystrzegajmy się na koniec grillowania polewania grilla wodą. Nie zapominajmy także, że po każdym użyciu powinno się grill starannie umyć.

Grillowanie – jakie potrawy można przygotować na grillu?

Gdy brakuje nam pomysłów na potrawy z rusztu, możemy szukać inspiracji w Internecie. Znaleźć można w nim szereg blogów, które w całości poświęcone są grillowaniu. Znajdziemy na nich mnóstwo przepisów nie tylko na dania mięsne, ale także na pieczone ryby, owoce oraz warzywa. Nie należy zapomnieć, że grillowanie to prawdziwa sztuka – produkty, które będziemy piec na grillu należy wcześniej właściwie przygotować, np. zanurzając je w marynacie. W zdecydowanej większości przypadków urządzamy przyjęcia przy grillu w okresie wiosenno-letnim. Tymczasem przyjęcia przy grillu możemy organizować niezależnie od pory roku. Jeżeli natomiast pragniemy grillować w trakcie deszczu, pamiętajmy o kupnie grilla , który wyposażony jest w pokrywę. Tego rodzaju grill zda egzamin również w czasie wietrznej pogody.