Zalety ofert free ski

Zalety ofert free ski

Wyjazd na narty z pewnością nie będzie jednym z najmniejszych kosztów w roku. Z uwagi na fakt, iż mała część z czytelników mieszka blisko kurortów, w których można jeździć na nartach, w koszty należy doliczyć koszty dojazdu na miejsce, a także wynajęcie apartamentów, a te przecież w lubianych przez turystów kurtach z pewnością okażą się niemałe. Sporym wydatkiem są również karnety na miejscowe trasy lub wykupienie skipassa, który uprawnia do jazdy na różnych stokach w okolicy. Warto jednak wiedzieć, iż organizując wyjazd w miesiącach poza środkiem zimy wspomniane wydatki można bardzo zmniejszyć. W jaki sposób? Wybierając pakiet typu free ski.

Free ski – na czym polega?

Free ski to oferty, które, jak przed momentem wspomnieliśmy, dostępne są poza szczytem sezonu – a więc w pierwszych oraz ostatnich miesiącach. Czemu będą tak korzystnym rozwiązaniem? Z uwagi na to, iż kupujący takie pakiety turyści wydają pieniądze jedynie na wynajęcie kwatery oraz dojazd do kurortu – skypass uprawniający do korzystania z miejscowych stoków będzie natomiast bezpłatny. Zależnie od rodzaju oferty, jesteśmy w stanie tak zmniejszyć wydatki ponoszone w związku z urlopem od kilkunastu do nawet pięćdziesięciu procent, a to dla klientów bez dużego budżetu okaże się oczywiście wielkim atutem.

Miejsca z ofertami free ski

Mimo że oferty w stylu free ski dostępne są w różnych krajach (także w Tatrach), zwykle wybierane są przez narciarzy wypoczywających we Włoszech. Wśród regionów, gdzie ofert free ski sprzedawanych jest szczególnie dużo jest Val di Fassa, gdzie narciarze mają szansę jeździć na którymś z 9 obszarów. Oprócz tego free ski można zamówić w Val di Fiemme, które słynie ze wspaniałych widoków i różnorodności stoków zjazdowych. Kolejnym nierzadko pojawiającym się w reklamach free ski miejscem jest Val di Sole. Narciarze mogą liczyć tu na zarówno fascynujące widoki oraz doskonałe trasy, jak i liczne wody termalne.