Snowboard i narty w Austrii

Snowboard i narty w Austrii

Austria to kraj, który urzeka zapierającymi dech w piersiach górskimi pejzażami, możliwością jazdy na nartach po świetnie przygotowanych stokach, a także aktywnego spędzania czasu. Wybierasz się na narty do Austrii? Przekonaj się, jakie atrakcje czekają na turystów!

Narty w Austrii – ośrodek narciarski Zell am See i jezioro Zeller See

Jakie są najbardziej oblegane miejscowości w Austrii, do których przez cały czas przyjeżdżają setki osób spragnionych relaksu na stoku? Na pewno warto pomyśleć o przyjeździe do Shuttdorf, miejscowości położonej w regionie Ziemi Salzburskiej. Stąd niedaleko do ośrodka narciarskiego Zell am See oraz przepięknego jeziora Zeller See. Czekają tutaj na Ciebie wspaniałe atrakcje – stoki narciarskie, na których możesz szusować do woli, ale również liczne baseny. Najbardziej popularne kurorty Ziemi Salzburskiej to Flachau, Filzmoos oraz Altenmarkt. Każdy miłośnik aktywności fizycznej odnajdzie coś dla siebie również w rejonie Tyrolu. Na szczególną uwagę zasługuje położona w dolinie Otzal gmina Solden, w której przygotowano trasy niewymagające dużego doświadczenia, a także bardziej zaawansowane. Czeka tu na Ciebie też park dla dzieci, basen termalny oraz saunę.

Narty w Austrii – turnieje hokeja na skutym lodem jeziorze

Tyrol to również ośrodek turystyczny Nauders, który liczy 50 km tras biegowych. Warto przyjechać tutaj w okresie ferii zimowych, ze względu na liczne atrakcje dla najmłodszych miłośników sportu. Wiele miejscowości w Austrii umożliwia uprawianie sportu nie tylko w sezonie zimowym. Chcesz sprawdzić kolejne atrakcje? Niezapomnianych emocji dostarczają także rozgrywki hokeja na skutym lodem jeziorze oraz wyścigi psich zaprzęgów. Interesuje Cię odpoczynek od stoku? Genialnym sposobem na urozmaicenie wyjazdu jest odwiedzenie Wieży Kastnera, jak również innych zabytkowych miejsc. Narty w Austrii to doskonały sposób na udany wyjazd!