Narty we Włoszech – Livigno idealnym wyborem

Narty we Włoszech – Livigno idealnym wyborem

Na przestrzeni ostatnich lat narciarstwo zaczęło cieszyć się bardzo dużą popularnością w naszym kraju . Jazdę na nartach uwielbiają zarówno osoby w wieku podeszłym, jak i dzieci. Dzisiaj bardzo dużo osób stawia na wyjazd na zimowy wypoczynek poza granice Polski. Pośród cenionych przez miłośników białego szaleństwa regionów często wymienia się położone we Włoszech Livigno.

Narty we Włoszech – czy Livingo słusznie zasługuje na uwagę?

Italia to pełen uroku i mocno zróżnicowany kraj, który ma mnóstwo do zaoferowania turystom. Livigno leży w Lombardii, czyli jednym z piękniejszych włoskich regionów. Kurort narciarski znajduje się na wysokości prawie 2 tysięcy metrów ponad poziomem morza, a turyści mają możliwość skorzystać tam z przeszło 30 wyciągów narciarskich. Trasy charakteryzują się różnym poziomem trudności, co pozwala każdemu narciarzowi na znalezienie stoku świetnie dopasowanego do indywidualnych umiejętności oraz zdolności. Niewątpliwymi zaletami Livigno są częste opady świeżego śniegu oraz mocno nasłonecznione zbocza. Dzięki temu warstwa śniegu utrzymuje się na trasach nawet przez 9 miesięcy w ciągu roku. Walorem ośrodka dla narciarzy w Livigno jest także naprawdę rozbudowana – a przy tym niezwykle zadbana – infrastruktura narciarska, co ma poważny wpływ na wygodę osób korzystających z tutejszych stoków.

Narty we Włoszech – co Livigno oferuje zagorzałym narciarzom?

Ci, którzy lubią jeździć na nartach mogą wybrać wykupienie skipassu. Jest to bilet zniżkowy, który pozwala na częste użytkowanie wyciągów narciarskich. Poza tym, turyści mieszkający w niektórych ośrodkach mogą liczyć na specjalny rabat, co wyraźnie obniża wydatki. Wypoczynek połączony z jazdą na nartach na trasach narciarskich w Livigno to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które szukają perfekcyjnie przyszykowanych stoków, zadbanej infrastruktury, tras o dużym zróżnicowaniu oraz wielkiej ilości śniegu. Bez wątpienia wypoczynek odbyty we włoskim Livigno będzie niezwykle udany i dostarczy wspaniałych wspomnień.