Gdzie wybrać się na skitury?

Gdzie wybrać się na skitury?

Sprawdź informacje o skiturach.

Większa część osób wybierających się w góry zimą, udaje się tam przeważnie jedynie po to, aby oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury – rekomendowane wyłącznie dla obeznanych w górach osób

Turystyka na nartach przeżywa od kilku lat swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w górskim domku i sporadycznego zjazdu z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na podziwianie ich piękna w trakcie stosunkowo trudnych, ale ogromnie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak rekomendowana jedynie dla obeznanych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią też używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów tras, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich butów oraz nart.

Gdzie udać się na skitury?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie bardzo popularnymi destynacjami wśród pasjonatów skitur są bezsprzecznie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bez trudności dadzą sobie radę również średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypraw odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują perfekcyjne warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie wiedzą, która trasa będzie adekwatna do zdobytych przez nie umiejętności, otrzymają w tym zakresie pomoc od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]