Zwykłe systemy CO wykazują mnóstwo słabych stron. Są niezbyt efektywne, a estetykę pomieszczeń psuja niekiedy kaloryfery. Nic więc zaskakującego, że na rynku dostępne są coraz nowsze instalacje, które mają stać się wyjściem z podobnych kłopotów. Jednym z nich jest na przykład ogrzewanie podczerwienią, które zdobywa ostatnio spore uznanie. Czym się charakteryzuje? Dlaczego opłaca się założyć podobną instalację? Na jak duże koszty muszą przygotować się jego użytkownicy?
Ogrzewanie podczerwienią – jak jest zbudowane?
Ogrzewanie podczerwienią, jak bez trudu można się domyślić, generuje fale podczerwone. Jest ono niewidoczne dla naszych oczu oraz całkowicie bezpieczne. Energię odbierają potem ludzie przebywający we wnętrzu i meble, a później oddają na zewnątrz, czego skutkiem jest podwyższenie temperatury. Promiennik do ogrzewania podczerwienią konstrukcją przywodzi na myśl więc tradycyjną żarówkę – tyle, że generuje dużo większą moc.
Dlaczego powinieneś zdecydować się na ogrzewanie podczerwienią
Dla wielbicieli designerskich rozwiązań atutem okaże się na pewno to, iż ogrzewanie podczerwienią nie stosuje zwykłych kaloryferów. Promienniki wyglądają zaś dużo lepiej i można pokryć je dowolną dekoracją. Ogrzewanie podczerwienią to też najlepsze wyjście dla ludzi uczulonych – nie wzbija kurzu, a razem z nim niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Należy również zaznaczyć, że tego typu ogrzewanie umożliwia zoptymalizowanie kosztów.