Osuszanie powietrza w przemyśle i w domu

Osuszanie powietrza w przemyśle i w domu

Duża zawartość wilgoci w naszym domu zazwyczaj wiąże się z rozwojem grzyba na ścianach. A ten jest zarówno dokuczliwy na gruncie estetycznym, jak i z biegiem czasu będzie poważnym zagrożeniem dla ludzkiego organizmu. Rosnąca pleśń generuje wszak CO2 oraz inne szkodliwe substancje, a także rozrzuca zarodniki, które potrafią być powodem wielu niebezpiecznych chorób. Podobnych problemów unikniemy jednak dzięki osuszaniu powietrza. Jak ono wygląda? Jakiego typu akcesoria wykorzystuje się w tym celu? I jak kupić osuszacz do mieszkania?

Jak osuszać powietrze na większych przestrzeniach?

Najbardziej sporymi tego typu maszynami są osuszacze przemysłowe, bo ich wydajność oscyluje w okolicach 120l wody na dwadzieścia cztery godziny. Ze względu na to, iż nierzadko działają one w halach przemysłowych, są przystosowane do pracy w ciężkich temperaturach – od o do nawet 40°C. Drugi rodzaj to osuszacze basenowe, które, jak nietrudno się domyślić, używane są na basenach. Cechują się wynikami podobnymi do modeli dla fabryk.

Osuszanie powietrza w mieszkaniu

Poza tym na rynku znajdziemy również wiele modeli pozwalających na osuszanie powietrza w małych domach. Są to osuszacze kondensacyjne lub absorpcyjne, zaś ich ceny zależą od mocy i wytrzymałości. Osuszanie powietrza w domu znacznie ułatwią dodatkowe akcesoria do tych urządzeń – między innymi panel LCD tudzież lampa UV, która zabija niebezpieczne dla naszego zdrowia drobnoustroje.