Osuszacze przemysłowe

Osuszacze przemysłowe

Zbyt wysoka wilgotność powietrza może mieć mnóstwo groźnych konsekwencji. W mieszkaniu można bez problemu zmniejszyć ją z użyciem niewielkich urządzeń, jednak na magazynach i pozostałych sporych obiektach okażą się one za mało efektywne. Problem jest tym ważniejszy, że wilgoć może uszkodzić składowane tam towary, powodując duże straty. Przemysłowe osuszacze powietrza na szczęście pozwolą efektywnie uporać się z wilgocią.

Jak funkcjonują przemysłowe osuszacze powietrza?

Zasady funkcjonowania przemysłowych osuszaczy okazują się bardzo podobne do ich mniejszych wersji. Pobierają one właściwą ilość powietrza, zaś następnie różnymi sposobami separują je od zawartej w nim wilgoci. Proces skutkuje wydmuchaniem odwilgoconego powietrza z maszyny i zatrzymaniem wody w specjalnym zbiorniku. Przemysłowy osuszacz powietrza może wykorzystywać zjawisko absorpcji, adsorpcji czy zatrzymywać wilgoć za pomocą filtra.

Przemysłowe osuszacze powietrza – do czego służą?

Najczęstszym zastosowaniem tych urządzeń są oczywiście hale produkcyjne, gdzie z ich wykorzystaniem reguluje się zawartość wody i zabezpiecza towary przed zamoknięciem. Osuszacze powietrza przemysłowe używane są również w halach magazynowych – zwłaszcza, kiedy składowane są tam produkty którym szkodzi wilgoć. Są również chętnie stosowane przez służby ratownicze po klęskach żywiołowych – pozwalają wszak na nieskomplikowane osuszenie uszkodzonych domów. Przemysłowe osuszacze powietrza stosowane są również na basenach.