Osuszacze powietrza

Osuszacze powietrza

Zbyt duża ilość wody to częsty problem. Pojawia się zwłaszcza zimą, a jego rezultatami jest zazwyczaj rozwój pleśni i wirusów. Cierpią na tym rzecz jasna lokatorzy, którzy są przez to w większym stopniu podatni na wszelkiego rodzaju choroby. Jak się przed tym ustrzec? Najlepszym sposobem będzie kupno osuszacza powietrza – najlepsze tego typu urządzenia są w stanie usunąć z domu nawet pół metra sześciennego wody. Jak zatem kupować osuszacze powietrza?

Klasyfikacja osuszaczy powietrza

Najczęściej stosowanym rodzajem tych produktów okazują się kondensacyjne osuszacze powietrza. Woda znajdującą się w danym domu w pierwszej kolejności jest kondensowana w specjalnym podzespole, a później kierowana do zbiornika. Urządzenia takiego typu są nadzwyczaj skuteczne – w sprzyjających warunkach mogą usunąć aż cztery razy większą ilość wody, niż inne urządzenia. Oprócz nich dostępne są również osuszacze absorpcyjne lub posiadające chłonny granulat – te drugie starczają na kwartał eksploatacji.

Osuszacze powietrza – o czym należy wiedzieć?

Najistotniejsza okazuje się rzecz jasna efektywność urządzenia. Mierzymy ją dzieląc objętość usuniętej wody przez czas, w którym osuszacz działał. Aby obliczyć, jak wydajny osuszacz będzie najlepszy, należy dowiedzieć się, jaką kubaturę ma mieszkanie, w którym będzie wykorzystywany. Istotny jest też zakres pracy, który definiuje, w jakich temperaturach i w jakim największym poziomie wilgoci osuszacze powietrza są w stanie pracować. Ta cecha będzie najważniejsza, w przypadku, gdy osuszacza chcemy używać w komórce oraz garażu.