Nagrzewnice

Nagrzewnice

Nagrzewnice są w stanie bez problemów zastąpić instalacje CO. Zdadzą egzamin zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i sporych halach przemysłowych. Ich założenie nie powinno sprawić problemów, a dzięki niezbyt dużym kosztom, na ich kupno mogą zdecydować się również podmioty z mniejszym budżetem. Co zatem powinniśmy wiedzieć na ich temat?

Jakie nagrzewnice spotykamy?

Na rynku znajdziemy rozmaite rodzaje nagrzewnic. Najczęściej stosowane okazują się nagrzewnice stacjonarne, które mogą być wykorzystywane, zależnie od parametrów, w niewielkich pomieszczeniach, warsztatach albo ogromnych obiektach produkcyjnych. Oprócz tego sporym zainteresowaniem cieszą się również nagrzewnice mobilne i przemysłowe, które używane są przede wszystkim w instalacjach produkcyjnych.

Jakiego paliwa używać do nagrzewnic?

Nagrzewnice pracują dzięki najróżniejszym paliwom. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się nagrzewnice na prąd, jednak coraz więcej osób sięga także po nagrzewnice na wodę i olejowe. Trochę rzadziej wybierane są natomiast urządzenia na gaz oraz na paliwo stałe.

Przykłady użycia nagrzewnic

Nagrzewnice mogą być używane naprawdę we wszystkich miejscach. Obok budynków gospodarczych, są montowane także w halach magazynowych, w garażach i na placach budów. Specjalny typ nagrzewnic używany jest również w autach.

Wybieramy odpowiednie nagrzewnice

Najistotniejsze są w tym przypadku parametry nagrzewnicy, które muszą być dostosowane do wielkości wnętrza, w którym nagrzewnica będzie działała. Pod uwagę warto wziąć również ciepłotę panującą poza pomieszczeniem oraz oczekiwaną jej wysokość wewnątrz obiektu.