Klasyczne techniki grzewcze posiadają mnóstwo słabych stron. Entuzjaści eleganckich wnętrz często wymieniają wśród nich grzejniki. Zajmują one niemało przestrzeni, nierzadko nie dopasowując się do innych elementów wyposażenia wnętrz. Dlatego projektanci stale poszukują rozwiązań alternatywnych. Jednym z nich są grzejniki na podczerwień. W przeciwieństwie do klasycznych kaloryferów, wyglądają bardzo elegancko, zaś ich drugą mocną stroną jest duża wydajność – to wszystko sprawia, że tego typu systemy, mimo że kilka lat temu nieodkryte, aktualnie zyskują w naszym kraju wielu entuzjastów.
Jak działa grzejnik na podczerwień?
Grzejnik na podczerwień nagrzewa się do niemałych temperatur, przez co emitowane jest promieniowanie elektromagnetyczne. Jest ono niewidoczne dla ludzi i, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, nie ogrzewa powietrza, co w dużym stopniu wpływa na wygodę mieszkańców. Energia jest pobierana przez ściany oraz meble, a te potem oddają ją do otoczenia – eliminowany jest zatem problem kurzu poruszanego przez rozgrzane powietrze.
Dlaczego opłaca się wybrać grzejnik na podczerwień?
Najważniejszą zaletą takich systemów okazuje się niewątpliwie wydajność – decydując się na montaż grzejnika na podczerwień, za energię zapłacimy nawet jedną piątą mniej niż właściciele innych systemów. Grzejnik na podczerwień to również doskonałe wyjście dla ludzi lubiących dobrze zaprojektowane mieszkania – może być podwieszany na każdej ścianie, zaś jego wygląd umożliwia dopasowanie do rozmaitych detali.