Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

Więcej szczegółów o hepa h13 znajdziesz w tym miejscu

Przyznajmy to otwarcie: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednej z ostatnich pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są kolejne raporty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też wciąż poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, głównie w obiektach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle istotne (np. w budynkach służby zdrowia).

Uniwersalne filtry mini-pleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych zakładanych w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej lub domach doskonale zdadzą egzamin filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą również większe zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, dym tytoniowy bądź roztocza. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 trzeba sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa mają stalową ocynkowaną ramę, która charakteryzuje się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgotności). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat złożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż produkty te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu wymiarach dostosowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – sprawna praca w wymagających warunkach

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są natomiast filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a wytrzymała obudowa, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i zmiany temperatury, co pozwala na wydajną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry montowane są wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić najwyższe standardy sterylności powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących żywność.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46