Do czego służy ogrzewanie płaszczyznowe

Do czego służy ogrzewanie płaszczyznowe

Grzejniki często nie będą z pewnością najpiękniejszym rozwiązaniem. Nie we wszystkim przypadkach można wkomponować je do charakteru danego wnętrza – szczególnie, kiedy są to nowoczesne mieszkania. Nic więc zaskakującego, iż niektórzy klienci preferują ogrzewanie płaszczyznowe – nie muszą wtedy montować kaloryferów. To jednak nie wszystkie mocne strony opisywanych systemów. Dlaczego więc warto postawić na któryś z nich? Jakie rodzaje ogrzewania płaszczyznowego dostępne są w sklepach?

Ogrzewanie płaszczyznowe – rodzaje

Ogrzewanie płaszczyznowe może być założone pod podłogą lub w ścianach. Systemy pierwszego rodzaju stosowane są szczególnie do dogrzania mieszkań, lecz właściwie wybrane części pozwalają na wykorzystanie ich jako jedynego źródła energii. Ogrzewanie płaszczyznowe może stosować rozmaite media – na rynku dostępne są tak instalacje wodne, jak i pneumatyczne czy zasilane prądem. Te ostatnie będą najbardziej kosztowne, ale oferują nam maksymalną wygodę.

Zalety ogrzewania płaszczyznowego

Większość klientów wybiera ogrzewanie płaszczyznowe ze względu na to, iż nie unosi ono brudu – jest zatem doskonałym wyjściem dla ludzi walczących z alergiami. Systemy takiego typu umożliwiają także regularne rozlokowanie ciepłe – a to wszak pozytywnie rzutuje na komfort mieszkania w konkretnym wnętrzu. Ogrzewanie płaszczyznowe to też doskonałe rozwiązanie kłopotów z wysokimi rachunkami – pozwalają na zmniejszenie ich o jedną dziesiątą.