Zwykłe systemy ogrzewania często okazują się niezbyt efektywne – ich właściciele skarżą się na to, iż stopy pozostają zimne, natomiast w głowę jest im za ciepło. Bywają także niezbyt przyjazne dla osób uczulonych, ponieważ ciepło wzbija kurz, w którym znajdują się niebezpieczne dla ich zdrowia drobnoustroje. Część klientów ma również niemały problem z niezbędnymi w opisywanych systemach kaloryferami, bo te trudno komponują się z aranżacją współczesnych pomieszczeń. Jak poradzić sobie z takimi problemami? Z pewnością dobrze postawić na ogrzewanie podczerwienią. Czemu?
Jak jest zbudowane ogrzewanie podczerwienią?
Jak nietrudno się domyślić, ogrzewanie podczerwienią wykorzystuje fale podczerwone. Wykazują one mnóstwo zalet, wśród których najważniejsze jest niewątpliwie to, że energia powstaje już gdy spotkają się z którymś meblem lub organizmem. Fale podczerwone są niezauważalne dla ludzi i absolutnie bezpieczne.
Ogrzewanie podczerwienią – atuty
W instalacjach ogrzewania podczerwienią ciepło rozchodzi się równomiernie – żadnemu z lokatorów nie będzie zbyt zimno, a ciepłota na różnych wysokościach jest bardzo zbliżona. Posiadaczom opisywanych instalacji nie dokucza również wzbijany brud – ciepłe powietrze nie unosi się w górę, a chłodne nie spada. Ogrzewanie podczerwienią to również świetny sposób dla entuzjastów interesującego designu, gdyż promienniki można udekorować dowolnymi motywami albo sprawić, by przypominały obraz. Polubią je też użytkownicy ogrzewania gazowego czy elektrycznego, gdyż okazuje się w porównaniu z nim dużo tańsze.