Oświetlenie ewakuacyjne

Oświetlenie ewakuacyjne

Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego są największą kategorią opraw awaryjnych. Wyróżnia je bogata gama wzorów i różne moce. Są odpowiednie dla każdych typów pomieszczeń – począwszy od industrialnych, skończywszy na reprezentacyjnych. Ich znakiem rozpoznawczym jest etykieta z ludzikiem na zielonym tle. Specjalistyczne oprawy oświetlenia ewakuacyjnego mogą pomóc uratować wiele osób – z tego powodu nie można żałować pieniędzy w czasie tego typu zakupów.

W jakim celu stosuje się oprawy oświetlenia ewakuacyjnego?

Z oświetlenia ewakuacyjnego korzysta się podczas zaniku mocy opraw do oświetlenia podstawowego. Oprawy awaryjne powinny być podłączone do źródła osobnego od źródła zasilania instalacji podstawowej. Wszystko po to, aby w w sytuacji kryzysowej zapewnić ludziom bezpieczne i szybkie opuszczenie budynku.

Jakie są rodzaje opraw oświetlenia ewakuacyjnego?

Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego można poukładać ze względu na różne parametry. Biorąc pod uwagę zasięg, są do dyspozycji modele kontrolujące rozsył światła. W przypadku wyglądu, mamy do czynienia z wersją jedno- i dwustronną. Kolejnym aspektem jest rodzaj zasilania i tu producenci proponują oprawy, które korzystają ze źródła centralnego albo wewnętrznego.