Co komunikują tabliczki informacyjne

Co komunikują tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne spełniają bardzo istotną funkcję w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz budynków. Dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, a nieruchomości są bezpieczniejsze, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Przekonajmy się zatem jakiego rodzaju tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – umieszczane przy wejściu do pokoju

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znaczą obiekty biurowe – wieżowce, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, szkoły, komendy policji. Przyczyniają się do tego, że z łatwością dotrzemy na miejsce. Należy jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na elewacjach budynków, bo bardzo często można je również spotkać w pomieszczeniach. To wielka podgrupa tabliczek, które z reguły poprawiają bezpieczeństwo i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego biura lub osoby w wielkich wieżowcach – w urzędach w przedsionku wiszą tabliczki z określeniami referatów. Szukasz referatu obsługi klienta czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to wyjątkowo szybko. Równie znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – znakują wyjścia ewakuacyjne

Nie możemy jednak zapominać o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są przecież narzucane przez odpowiednie przepisy. Informują gdzie znajdują się drogi ewakuacyjne, wyodrębniają pomieszczenia dla palących, mówią o kluczowych telefonach alarmowych. Biura mają obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, funkcjonują także pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich montowania. Tabliczki informacyjne produkowane są z wytrzymałych komponentów (takich jak aluminium), często są fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]