Nie tylko ołówki i długopisy – o eko gadżetach reklamowych

Nie tylko ołówki i długopisy – o eko gadżetach reklamowych

W ostatniej dekadzie przedmiot ochrony środowiska stał się jedną z przewodnich spraw, poruszanych arenie międzynarodowej. Nieuchronność zmiany naszych przyzwyczajeń związanych z odpowiedzialnym wykorzystaniem surowców, krok po kroku przebija się do każdej sfery życia, również do świata marketingu. Teraz zarówno drobne firmy, jak i ogromne spółki, dokładają starań, by stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę przyrody mogą one zaprezentować światu w różnorodny sposób, również przez stosowanie w akcjach marketingowych eko gadżetów reklamowych.

Cechy eko gadżetów reklamowych

Ekologiczne gadżety to produkty promocyjne, ale wyprodukowane z materiałów szybko degradowalnych bądź przetworzonych. Są to także gadżety z tkanin bez domieszek tworzyw syntetycznych, które mają praktyczne zastosowanie i których obdarowany nimi klient nieprędko się pozbędzie. Powoduje to, iż ich stosowanie w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie środowiska. Do grupy ekologicznych gadżetów reklamowych zalicza się też te produkty, które wykonane są z PP, innymi słowy z polipropylenu. Pomimo, że to polimer, bez trudu poddaje się on przetworzeniu, a kiedy jest to już niemożliwe, w trakcie jego rozpadu nie są wydzielane niebezpieczne gazy.

Eko gadżety reklamowe – t-shirty oraz saszetki

Można przypuszczać, iż w ofercie producentów rzadko pojawia się obszerny wybór ekologicznych gadżetów. To nieprawda! Już sama oferta odzieży reklamowej jest olbrzymia – można zlecić nadruki na t-shirtach z bawełny organicznej, w różnych fasonach (dziecięcych, męskich oraz damskich), jak również w wielu barwach. Nadruki reklamowe nanoszone są na płócienne lub bawełniane torby, dostępne nie tylko w formie tradycyjnych toreb zakupowych, ale też m.in. workowych plecaków. Inne popularne gadżety tego rodzaju to oczywiście długopisy, które mogą być wykonane ze zrolowanego papieru bądź z bambusa, papierowe pojemniki na napoje, portmonetki oraz ekologiczne puszki z biodegradowalnego PLA.