Druk banerów – jak one powstają?

Druk banerów – jak one powstają?

Banery są wymieniane wśród najbardziej wytrzymałych form reklamy zewnętrznej. Tradycyjne postery nie sprawdzają się w kontakcie z wilgocią – papier, z jakiego są wyprodukowane, prędko bowiem nasiąka, a tusz się zmywa. Banery reklamowe tych minusów nie mają, ponieważ do ich produkcji stosowane są wytrzymałe na wilgoć surowce, między innymi polichlorek winylu. Nic zatem dziwnego, że są one często stosowane przez najróżniejsze marki – zarówno te największe, jak i funkcjonujące wyłącznie na szczeblu lokalnym. Jak więc przebiega druk banerów reklamowych? Jakiej drukarni go zlecić?

Druk banerów – technologia

Solidność banerów reklamowych jest w największym stopniu wynikiem zastosowania właściwych technologii produkcji. Najczęściej stosowany jest druk solwentowy, którego plusem okazuje się wytrzymałość na wpływ warunków pogodowych. Odporność na wpływ światła słonecznego gwarantuje poza tym technika naświetlania tuszu za pomocą promieni ultrafioletowych. Duże znaczenie ma oprócz tego surowiec, na którym zostanie naniesiony wzór – bezwzględnie powinien być odporny na wilgoć czy pęknięcia. Z tego powodu stosowane są między innymi rozmaite gatunki polichlorku winylu oraz odpowiednie siatki.

Komu zlecić druk banerów?

Jak nietrudno stwierdzić, druk banerów wiąże się z koniecznością użycia właściwych materiałów oraz specjalistycznego wyposażenia. Powinniśmy więc zlecić go doświadczonej drukarni – tylko w ten sposób zyskamy pewność, że nasze banery będą przygotowane na odpowiednim poziomie i nie zniszczą się w ekstremalnych warunkach. W firmach proponujacych druk banerów nierzadko mamy też szansę zamówić opracowanie ich wzorów.