Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, aby była ona popularna wśród internautów. Jednak co można zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

W czym pomaga optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie przeprowadzonej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadzić optymalizację stron internetowych?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu wysokich wyników wyszukiwania i zwiększa popularność portalu. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że powinna być ona przyjazna dla użytkowników.