Wzmacniasz DVB-T – kiedy sygnał telewizyjny jest słaby

Wzmacniasz DVB-T – kiedy sygnał telewizyjny jest słaby

Jeśli chcesz kupić wzmacniacz DVB-T, koniecznie sprawdź www.telmor.pl

Oglądanie TV stało się dzisiaj codzienną czynnością. Na telewizję spoglądamy przy piciu porannej herbaty oraz przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy w TV lubią maluchy, młodzież, osoby będące w średnim wieku i seniorzy. W szerokiej ofercie programowej każdy ma szansę znaleźć coś idealnego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał jest tak nikły, że odbiór lubianego kanału jest po prostu niemożliwy. Świetnym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może okazać się przydatny?

Należy wiedzieć, że jakość sygnału bywa tym słabsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że optymalnym rozwiązaniem jest zmniejszenie liczby gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się mocniejszy, a tym samym odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz za anteną bądź zaraz przed telewizorem. Miejsce ich ulokowania zależne jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się także w wypadku radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się parę typów wzmacniaczy antenowych. Aktualnie stosować można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go bardzo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – podbija on sygnał wyłącznie wybranych kanałów, lecz równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy stosować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]