Urządzenia do belowania odpadów

Urządzenia do belowania odpadów

Urządzenia do belowania odpadów

Belownica jest typem ciężkiego urządzenia. Jest stosowana w celu prasowania umieszczonych w niej odpadów i tworzenia z nich bel, które dzięki swojemu kształtowi pozwolą na łatwe ich przechowywanie i przewóz. Maszyny te mogą pracować na materiałach takich jak karton, papier, plastik, pianka, ESP, metal czy tekstylia. Belownice dzielimy na poziome, pionowe i wielokomorowe.
Belownice poziome charakteryzują się większym od reszty tego typu urządzeń rozmiarem i nieprzeciętną wydajnością. Są dużymi i niezwykle trwałymi maszynami służącymi do prasowania hurtowej ilości odpadów, dużo cięższych i większych niż te, z którymi daje radę belownica pionowa.
Belownice pionowe przeznaczone są do prasowania mniejszych ilości odpadów. Dzięki swojej budowie są doskonałym rozwiązaniem dla firm chcących zaoszczędzić miejsce. Są łatwe i przyjemne w obsłudze.
Belownice wielokomorowe, zgodnie z nazwą, w swojej budowie mają wiele komór, przez co umożliwiają jednoczesne prasowanie sporej ilości różnego rodzaju materiału.