Sklep z łożyskami liniowymi

Sklep z łożyskami liniowymi

Łożyska liniowe

Łożyska liniowe to integralne elementy technologii przemieszczeń liniowych. To dzięki nim dokonuje się ruch liniowy wzdłuż prowadnicy i wałka. Dzięki bardzo dużej precyzji prowadzenia, małych wymiarach zabudowy, a przy tym znakomitej nośności i odporności, łożyska liniowe należą do czołówki rozwiązań nowoczesnej mechaniki i automatyki

Rodzaje łożysk liniowych

W ofercie wielu firm znajdują się łożyska liniowe z kołnierzem, bez kołnierza oraz w obudowach.

Łożyska liniowe z kołnierzem

Wśród łożysk liniowych z kołnierzem są dwa zasadnicze rodzaje: łożyska z kołnierzem zamkniętym o otwartym. Są to łożyska niezbędne w momencie, gdy zachodzi konieczność zamocowania łożyska w ruchomej części maszyny, co przyczynia się do zmniejszenia wymiarów i znacząco podnosi sztywność całego prowadzenia liniowego.
Łożyska liniowe bez kołnierza to min. łożyska liniowe otwarte, regulowane, zamknięte oraz zamknięte z metalowymi zawracaczami.

Łożyska liniowe w obudowachCo powinieneś wiedzieć o łożyskach liniowych w obudowach?

Łożyska w obudowach dzielą się ze względu na typ obudowy i są to min. obudowy otwarte (przedłużane oraz zwykłe) oraz krótkie. Łożyska w obudowach są doskonałymi elementami do tworzenia stołów oraz modułów liniowych ze względu na możliwość bezpośredniego montażu bez konieczności stosowania opraw łożysk liniowych.