Sklep z falownikami

Sklep z falownikami

Na wydajność przemiennika ogromny wpływ ma kupno właściwego modelu. Mimo, że czytelnikom mniej obytym w tym temacie może to wydać się trudnym wyzwaniem, kiedy zastosujemy się do paru porad, nie sprawi to większych trudności. Które cechy więc są w takim przypadku najważniejsze?

Jakie urządzenia mają zasilać falowniki?

Największe znaczenie ma dobór falownika właściwego dla zasilanego urządzenia. Jeśli mowa o małych silnikach, egzamin zdadzą nawet falowniki o małej mocy, ale do zasilania na przykład instalacji fabrycznych lepiej wybierać falowniki o większej mocy.

Jak będą zasilane falowniki?

Informacje o tym, w którym trybie działa konkretny napęd znajdziemy na jego obudowie. Część urządzeń działa jedynie w trybie jednofazowym, do innych natomiast istnieje możliwość użycia różnych typów falowników.

Nie kupuj podejrzanych falowników

Od niezawodności przemienników zależy nie tylko efektywność zasilanej przez nie aplikacji, ale również życie i zdrowie jej użytkowników. Dlatego kupując je warto dowiedzieć się, jaką renomą cieszą się falowniki danej firmy – nierzadko mówi ona dużo o ich wydajności.

Akcesoria dla falowników

Praca przemienników będzie o wiele wydajniejsza, jeśli wyposażymy je w odpowiednie dodatki. Najważniejsze są na pewno enkodery, które pozwalają dokładnie ustawić szybkość obrotową osi. Powinniśmy również dokupić sterowniki, dzięki którym łatwiej obsługuje się te urządzenia.