Rozwiązania KD w biurowcach i korporacjach

Rozwiązania KD w biurowcach i korporacjach

Coraz więcej zakładów pracy decyduje się na wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań związanych z kontrolą dostępu do obiektów. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa i ochrona tajnych danych. Czym są urządzenia kontroli dostępu i jakie obiekty najczęściej chronią?

Rozwiązania KD – weryfikacja wykonania obowiązków

Prężny rozwój współczesnej technologii powoduje, że zakłady pracy mogą o wiele sprawniej kontrolować kto wchodzi na teren obiektu. Jeszcze do niedawna obiektów strzegli wyłącznie pracownicy firm ochroniarskich, ale współcześnie coraz częściej używane są rozwiązania naładowane innowacyjną technologią, które pozwalają także na rejestrowanie godzin pracy oraz kontrolowanie zleceń. Kompleksowo działające systemy składają się z rozmaitych komponentów, takich jak np. komunikacja, karty czy moduły. Obsługa samej aplikacji jest niezwykle prosta, informacje demonstrowane są w sposób przejrzysty, a tworzenie struktury pracowników nie sprawia żadnego problemu.

Rozwiązania KD – jak sprawdzać uprawnienia poszczególnych osób?

Rozwiązania KD mogą błyskawicznie sprawdzać stopień uprawnień konkretnych pracowników oraz nadawać im dostęp. Chcesz mieć gwarancję, że informatyk dostanie się do pomieszczenia z serwerem? A może zależy Ci na sprawdzaniu, który pracownik jest w danym momencie przy swoim stanowisku? Dostawca rozwiązań KD gwarantuje dostęp do wszystkich danych, a nawet jeszcze więcej – na przykład podgląd zdarzeń, wydruk listy pracowników oraz aktualizację aplikacji do nowszej wersji. Bardzo ciekawym narzędziem jest również moduł fotorejestracji, który wyklucza ryzyko nadużyć. Rozwiązania kontroli dostępu stosowane są w biurowcach, organach publicznych, dużych zakładach pracy, jak również wielu innych budynkach, w których kontrola dostępu stanowi bardzo istotny aspekt.