Jeśli chcesz zamówić silniki prądu stałego, koniecznie odwiedź ten adres.
Dużo przedmiotów, z którymi stykamy się na co dzień i bez których życie byłoby bardziej skomplikowane, stosuje w swoim działaniu silniki na prąd stały. Małe lub ogromne, szczotkowe czy też bezszczotkowe, te urządzenia zmieniły nasze życie, lecz statystyczny człowiek zazwyczaj nie ma pojęcia, z jakich modułów składają się ani jak działają te silniki.
Silnik na prąd stały – osiągnięcie uznanych innowatorów XIX wieku
Zadaniem silników elektrycznych na prąd stały jest konwersja energii elektrycznej na energię mechaniczną. Jak wskazuje ich nazwa, zasilane są prądem, w którym kierunek i zwrot transferu ładunków elektrycznych jest stały. Silniki tego rodzaju istnieją od nieomal dwustu lat i nie są osiągnięciem jednej osoby. Do ich opracowania, następujących usprawnień i w konsekwencji ich wprowadzenia do powszechnego zastosowania w różnego rodzaju urządzeniach, przyczyniły się wynalazki oraz badania czołowych innowatorów połowy XIX wieku, jak np. Thomas Davenport, Gaston Planté oraz Michael Faraday. Silniki elektryczne na prąd stały składają się ze komutatora, wirnika, dwóch magnesów zwróconych do siebie biegunami różnoimiennymi, pomiędzy którymi tworzy się pole magnetyczne, nieruchomego statora i szczotek. Dzisiaj na co dzień stosowane są także bezszczotkowe silniki prądu stałego (BLDC), które głównie z uwagi na brak tego cyklicznie ulegającego awarii elementu, są uważane za bezpieczniejsze, znacznie trwalsze, i są powszechnie cenione za bezszelestną pracę, a takżewyjątkową niezawodność.
Silniki prądu stałego to napęd licznych popularnych urządzeń
Teza, że silniki elektryczne prądu stałego są używane zasadniczo wszędzie to nie przesada. Jeżeli posiadasz czytnik CD/DVD lub korzystasz w laptopie z dysków HDD, to w ich napędach z pewnością użyto bezszczotkowego silnika. Silniki elektryczneDC są modułem samochodów oraz pociągów sterowanych na odległość, a więc gadżetów, którymi zachwycaliśmy się jako dzieci i które niewątpliwie podarujemy również naszym córkom oraz synom. Silniki tego rodzaju wprawiają w ruch duże i mniejsze pompy hydrauliczne niezastąpione w wielu branżach przemysłu, m.in. produkcyjnej, wydobywczej i budowlanej. W niedalekiej przyszłości, za sprawą silników na prąd stały samochody elektryczne staną się powszechne, a już dziś te silniki poprawiają naszą mobilność, gdyż bez nich nie działałyby tak chętnie używane rowery elektryczne, hulajnogi oraz segwaye. Z silniczków na prąd stały korzystają też miłośnicy elektroniki do realizacji najróżniejszych zautomatyzowanych modeli z zakresu robotyki oraz mechaniki.
Choć silniki elektryczne prądu stałego o niewielkiej mocy bez trudu można kupić w sklepach dla hobbystów lub z podzespołami elektronicznymi, to te do przemysłowego zastosowania kupić można na zamówienie wyłącznie u dystrybutorów, dostarczających wysokie jakościowo silniki od renomowanych światowych producentów.
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa
Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail:
[email protected]