Pneumatyka

Pneumatyka

Choć urządzenia na skompresowane powietrze w najróżniejszych dziedzinach są zastępowane przez nowocześniejsze rozwiązania, nadal spotkać można zakłady, do których nadają się wręcz idealnie. Pneumatyka dostarcza skuteczne rozwiązania dla wielu sektorów gospodarki, a maszyny działające na skompresowane powietrze, chociaż działają według prostych mechanizmów, są używane nawet przez najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa. Skąd bierze się ich popularność?

Co zyskujesz stawiając na pneumatykę?

W odróżnieniu od maszyn elektrycznych oraz wyposażonych w silnik spalinowy, urządzenia na sprężone gazy okazują się bardzo tanie w użytkowaniu. W ich przypadku paliwo nie jest konieczne, a ich części zużywają się znacznie wolniej.

Pneumatyka działa wszędzie

Pneumatyka znajduje zastosowanie tak w ciężkim przemyśle, jak i w rolnictwie. Jej dobrodziejstw używa również służba zdrowia – stłoczonym gazem zasilane są między innymi unity stomatologiczne lub urządzenia podtrzymujące oddech.

Pneumatyka to niskie ryzyko

Narzędzia pneumatyczne mogą być używane nawet w naprawdę trudnych warunkach. Nie zagrażają im wysokie temperatury i styczność z wodą. Pneumatyka daje szansę zmniejszyć ryzyko pożarowe – powietrze nie reaguje z innymi substancjami i nie pali się.

Pneumatyka jest przyjazna dla środowiska

Maszyny pneumatyczne nie wydzielają niebezpiecznych dla natury związków, a użycie sprężarek bezolejowych umożliwia znaczne zmniejszenie niebezpieczeństwa generowania nawet najmniejszych skażeń – dlatego często decydują się na nie leśnicy.