Niezawodne kable RTV

Niezawodne kable RTV

Dowiedz się więcej o kablach RTV

Bez wydajnych sieci nie moglibyśmy pobierać sygnału telewizyjnego czy internetowego. Jak łatwo się domyślić, głównymi ich częściami są kable RTV. To za ich pomocą osiągalne jest transmitowanie danych do poszczególnych węzłów czy gniazd. Ze względu na fakt, jak są one ważne, ekipy zakładające instalacje z dużą uwagą wybierają wykorzystywane przez siebie przewody. Ich wybór potrafi stać się powodem poważnych trudności – przecież w zależności od sytuacji musimy użyć odmiennych przewodów. Istotna jest także ich niezawodność, bo sieci powinny wytrzymać co najmniej dekadę eksploatacji. Jak zatem wybierać kable RTV? Które ich rodzaje są dostępne?

Kable RTV – jaki typy odróżniamy?

Najchętniej wykorzystywanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – dzięki nim dostarcza się impulsy internetowe, TV czy połączeń telefonicznych. Jak nietrudno się domyślić, kable światłowodowe jako oś transmisji danych stosują światło, które wędruje po odpowiednio przygotowanym włóknie szklanym. Poza tym wykorzystywane są również przewody koncentryczne, które stosuje się przede wszystkim do transmisji sygnałów o niewielkiej mocy. Takie przewody wykorzystywane są najczęściej do przesyłu danych do ostatecznych odbiorców.

Kable RTV – w jakiej firmiekupić

Jak przed momentem wspomnieliśmy, dobór kabli RTV nie będzie łatwy. Dlatego firmy montujące tego rodzaju instalacje najchętniej stawiają współpracę ze sprawdzonymi sklepami. Wybierając kable RTV od takiego dostawcy otrzymujemy gwarancję, iż złożona z nich instalacja będzie w każdym wypadku solidna. Warto wybrać ten sklep, który sam wytwarza sprzedawane przez siebie kable RTV. Ważne jest także to, czy firma sprzedająca kable RTV udziela możliwości reklamacji oraz oferuje pomoc w razie problemów – przecież to wytwórca musi doskonale znać jego przewody i niezależnie od warunków wypracować rozwiązanie, które usprawni wykonanie funkcjonalnej sieci.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]