Nie musisz rozbudowywać magazynu – zastosuj regały jezdne

Nie musisz rozbudowywać magazynu – zastosuj regały jezdne

Wiele składów ma zbyt mały metraż do tego, by pomieściły się w nich wszelkie przechowywane przez firmę towary. Problem ten jest szczególnie dotkliwy w mroźniach i chłodniach, które niełatwo jest powiększyć, a każdy dodatkowy metr sześcienny wiąże się z podniesieniem kosztów ich eksploatacji. W typowych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie bardzo niskich temperatur, przydatne będą regały mobilne. Jak działa to rozwiązanie?

Czym są regały przesuwne?

Magazynowe regały jezdne odróżniają się od tradycyjnych tym, że montowane są na specjalnych prowadnicach umieszczonych na suficie oraz podłodze hali. Pozwala to zsuwać ze sobą kilka regałów i zmieniać ich rozlokowanie. W każdej chwili można także uzyskać dostęp do dowolnej palety znajdującej się na magazynie – wymaga to tylko przesunięcia sąsiednich regałów. Dzięki zastosowaniu tej technologii, pojemność magazynu może zostać zwiększona nawet o kilkadziesiąt procent przy równoczesnym zachowaniu dotychczasowych kosztów.

Kto powinien stosować regały przesuwne?

Jak już nadmieniliśmy, regały przejezdne są zalecane szczególnie do chłodni oraz mroźni. Są też świetnym rozwiązaniem w niewielkich magazynach, właściciele których z przeróżnych względów nie mogą podjąć się ich rozbudowy. Regały jezdne nie wymuszają konieczności zmian w konstrukcji hali. Dzięki temu ich instalacja jest możliwa zarówno w powstających właśnie obiektach, jak i w tych już istniejących. Może więc stać się znakomitym sposobem na ich modernizację i tym samym na efektywniejsze zagospodarowanie ich powierzchni, jak również optymalizację kosztów związanych ze składowaniem towarów.