Pulpity dotykowe obecne są w wielu dziedzinach przemysłu. Ułatwiają dokładne sterowanie pozostałymi urządzeniami za pomocą kilku naciśnięć. Te innowacyjne panele HMI usprawniają pracę człowieka również w automatyce budynku. Firmy zajmujące się montowaniem pulpitów dotykowych HMI często oferują użytkownikom także możliwość pobierania gratisowych aktualizacji software’u.
Zalety współczesnych pulpitów dotykowych
Kierowanie rozmaitymi obiektami oraz systemami informatycznymi ułatwia pojawianie się na ekranie dokładnych paradygmatów, co jest olbrzymim atutem pulpitów sterowniczych. Klienci mają szansę wybierać spośród pulpitów o różnorodnej specyfikacji (o proporcjach od 5 do 15 cali), dopasowanych do maszyn wykorzystywanych w danej gałęzi gospodarki. Korzystanie z paneli jest niezmiernie łatwe i opiera się na powszechnie stosowanych układach. Są one również nieczułe na różnice temperatury (nawet począwszy od -20 do +40 stopni Celsjusza). Współczesna technika błyskawicznie się zmienia, a urządzenia tego typu muszą charakteryzować się wysoką efektywnością. Wysoka niezawodność jest więc najważniejszą zaletą współczesnych pulpitów dotykowych.
Funkcje pulpitów dotykowych
Konstruktorzy pulpitów dotykowych podkreślają, że rozwój techniczny w tym sektorze jest niesłychanie szybki. Starsze panele posiadały jedynie proste możliwości, na przykład informowanie o nieprawidłowościach czy integrowanie poszczególnych urządzeń. Współcześnie funkcje pulpitów sterowniczych są bardziej zaawansowane. W związku z tym konstruktorzy takich maszyn oferują kompleksowe szkolenia, podczas których uczą obsługi tych niejednokrotnie złożonych urządzeń. Należy także podkreślić, że innowacyjne pulpity dotykowe kompletnie zastąpiły anachroniczne systemy, stosowane jeszcze kilka lat temu w gospodarce.