Kabel światłowodowy – technika przede wszystkim

Kabel światłowodowy – technika przede wszystkim

Dowiedz się więcej o kablu światłowodowym

Kabel światłowodowy to bez wątpienia mające ogromne znaczenie osiągnięcie techniczne. Potencjał jego użycia jest szeroki. Nie jest przesadą powiedzenie, że kabel światłowodowy jest używany w zasadzie w każdym obszarze naszej codzienności. Jest to produkt naprawdę zaawansowany, który wyróżnia się doskonałymi parametrami.

Kabel światłowodowy – gdzie się go stosuje?

Kabel światłowodowy stosowany jest na przykład w branży telekomunikacyjnej i jest na ten moment praktycznie nie do zastąpienia, jeżeli chodzi o linie telefoniczne. Za ich sprawą połączenia między abonentami a centralami nie zawodzą, a ryzyko błędu jest bardzo małe lub żadne. Sygnał jest świetne, co przekłada się na wysoką jakość tego, co słychać w słuchawce aparatu telefonicznego. Z kolei elektrownie wykorzystują powszechnie kable światłowodowe do rozciągania na swoim terenie sieci telekomunikacyjnych. Sięgają po nie też rozgłośnie TV. Kable światłowodowe odznaczają się małą wagą, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w trakcie transmisji na żywo, ponieważ zapewniają swobodę ruchu technikom obsługującym kamery. Również sieć kablowa – czyli tzw. kablówka – bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś mówimy o sieciach teleinformatycznych, kable światłowodowe są podstawą dla zagwarantowania doskonałej jakości transmisji danych.

Kabel światłowodowy – z czego się składa?

Kable światłowodowe, które na ten moment znaleźć można w sprzedaży, różnią się między sobą jakością. Te najlepsze poddawane są podczas wytwarzania niezwykle drobiazgowemu nadzorowi technicznemu, dzięki czemu nie trzeba bać się, że w trakcie użytkowania będą się psuły. Wykorzystanie włókna optycznego i stalowego drutu to cechy wyróżniające doskonałej jakości kabel światłowodowy. Do tego stosuje się osłonę , za sprawą której kabel odporny jest na wpływ szkodliwych czynników i w ten sposób długo może służyć użytkownikowi. Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości potężny krok naprzód, jeżeli idzie o wykorzystywane w XXI wieku rozwiązania techniczne.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]