Jaką funkcję pełni nadajnik optyczny?

Jaką funkcję pełni nadajnik optyczny?

Nadajnik optyczny kupisz na www.telmor.pl

Z uwagi na to, że niemal codziennie używamy sieci telekomunikacyjnych, muszą one obecnie okazać się bardzo niezawodne. Nie może więc zaskakiwać, że części stosowane przez firmy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – jedynie tak możliwe będzie wykonanie absolutnie niezawodnej sieci. Najistotniejszymi częściami są oczywiście przewody, ale – jak nietrudno się domyślić – bez pozostałych części właściwe funkcjonowanie sieci nie byłoby osiągalne. Takimi istotnymi elementami instalacji RTV są m. in. nadajniki optyczne, które emitują wiązki światła przekazywane potem za pomocą światłowodów.

Nadajnik optyczny w sieciach

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej instalacji światłowodowej. Jest on trzecim elementem konstrukcji po nadawcy danych i koderze. Przygotowane informacje są w ten sposób transmitowane kablami, a następnie transformowane przez detektor, aby dotrzeć do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która cechuje się niskim zniekształceniem informacji i niezawodnością – dlatego niemal całkowicie zastąpił już pozostałe rozwiązania.

Nadajnik optyczny – od kogo kupić?

Aby sieć była wydajna i niezawodna, do jej wykonania powinniśmy wykorzystać tylko podzespoły najwyższej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną rolę powinien funkcjonować we wszystkich sytuacjach – z tego względu o tym, od kogo go zamówić powinniśmy pomyśleć już w czasie projektowania sieci. Przedsiębiorstwom zajmującym się fachowym zakładaniem instalacji rekomenduje się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych od ich wytwórcy, którzy sprzedawane przez nich nadajniki obejmują prawem reklamacji, a w przypadku problemów w czasie instalacji – są w stanie zapewnić rzetelne doradztwo klientom z całego kraju.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]