Gdzie stosowany jest wzmacniacz kanałowy

Gdzie stosowany jest wzmacniacz kanałowy

Jeśli potrzebujesz wzmacniacza kanałowego, kliknij tutaj

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do odbioru sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy zasadniczą rolą jaką spełnia jest wzmacnianie mocy sygnału. Sprawdźmy na jakiej zasadzie funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – do zwykłych instalacji

Na rynku uzyskamy dużo urządzeń, których zadaniem jest spotęgowanie sygnału i odbiór programów telewizji naziemnej. Służą one zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Zakładane są na terenach, na których sygnał jest niezwykle słaby. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów na przykład w miejscowościach górskich, stacjach metra, jak również w niektórych budynkach. Nowoczesne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów telewizyjnych. Ich obudowa powoduje, że mogą być montowane na zewnątrz nieruchomości – sprawdzają się w kryzysowych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – niezależne zasilacze

Najczęściej wykorzystywany wzmacniacz kanałowy ma kilka odrębnych wejść – np. VHF lub w technologii SAW. Moduły mogą mieć zastosowaną technologię niwelującą zakłócenia pochodzące z internetu bezprzewodowego. W zależności od modelu posiada także 3 lub 4 specjalne filtry UHF – działające z kanałami k.20-k.60. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami DIGIT-6DT. Wzmacniacze kanałowe wyposażono w zewnętrzne zasilanie i diody LED.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]